chirurgieginecologica.ro Forums Calitatea vietii in endometrioza tulburari urinare in endometrioza: hematuria menstruala, hidronefroza, pierderea functiei renale in endometrioza, tenesme vezicale

This topic contains 19 replies, has 3 voices, and was last updated by  Sabina 2 years, 11 months ago.

Viewing 5 posts - 16 through 20 (of 20 total)
  • Author

Adina

Va multumesc pt.raspuns.Acest doctor mi-a prescris anticonceptionale mai tari si fara întrerupe pt.ca desi am luat in continuare Microgynonul chistul s-a marit in 4 luni 1 cm.Credeti ca daca continui cu Microgynon discontinu nu imi creste tot mai mare?as vrea sa il tin cumva sub control pana anul viitor cand am nunta dupa care concep bebe si doar daca nu se va prinde sa fac investigații mai amanuntite…as fi mai linistita parca daca m-ati putea si consulta sa vedeți mai sigur despre ce e vorba si daca intradevar pot sa continui acest tratament in continuare.Nu as vrea sa se agraveze si sa întâmpin dificultăți pt.ca am vorbit cu multe fete si toate imi spuneau ca nu e de joaca si ca endometrioza se extinde ft.repede daca nu e ținuta sub observatie.De cam doua zile simt o usoara apăsare in partea de jos la burta dar nu e durere.Nu stiu cum se manifesta durerile endometriozei ca inca har domnului nu am avut.Ma gândesc ca poate e doar o răceala trecătoare.

Simedrea Voicu

Va astept la consult .Va puteti programa la numerele de telefon pe care le gasiti pe site-ul:1medical.ro .Tinem legatura!

Adina

Va multumesc enorm.Sunteti un medic căruia ii pasa si de aceea va apreciez pt.ca numai laude am auzit la adresa dv.Sun maine sa ma programez.O seara plăcuta.

adriana

Bună seara,
    Am citit cu interes articolele d-voastră și m-ar interesa sa știu dacă efectuați consultații si în București. Îndrăznesc sa va întreb deoarece am aceasta informație de la o cunoștință.

Va mulțumesc
    Adriana S

Sabina

Buna ziua, am fost duagnosticata cu endometrioza gradul 4. Am avut un chist de 7 cm si leziuni superficiale sac douglas, intestin etc. am 3 luni de la operatie, au disoarut balonarile si durerile pelvine care erau foarte dese inainte. Sunt pe tratament Diphereline si Livial, pentru 6 luni. A ramas o durere la urinare, mai les cand vezica este plina si se detensioneaza in momentul urinarii. Aceasta durere trece? De ce anume ete aceasta durere provocata? Mentionez ca durerea a aparut imediat dupa operatie. Am avut dureri groaznice primele 2 saptamani. Acum, dupa 3 luni de la operatie, durerile la urinat nu sunt mari, insa sunt deranjante. Cand trec aceste dureri? Ce semnifica aceste dureri? Sunt normale?
    Multumesc!

Viewing 5 posts - 16 through 20 (of 20 total)

You must be logged in to reply to this topic.